Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

8 põhjust, miks Sa pead sel suvel surfamist proovima

Surfamine on sageli paljude inimeste tahan-seda-kindlasti-teha-nimekirjas. Miks? Sest see on lihtsalt nii lahe! Tunnista, et oled isegi mõelnud ühel hetkel oma elus surfamist õppida. See suvi on ideaalne võimalus see plaan lõpuks teoks teha. Kas sa pole ikka veel täiesti veendunud? Meil on kaheksa suurepärast põhjust, miks sa peaksid just sel suvel lõpuks surfamisega pihta hakkama. Kas oled valmis lainete valitsejaks saama?

1: Suurpärane hobi

Surfamine on suurepärane viis veeta palju aega õues ja nautida kaunist ranna- ja merekeskkonda. Samas ei ole see väga kallis hobi, selle harrastamiseks leidub palju kohti ja see hoiab su huvi ja motivatsiooni väga pikka aega üleval. Meie juba leidsime oma selle suve lemmikhobi – kuidas sinuga on?

2: See on tervislik

Surfamine on suurepärane suvine tegevus, mis aitab lihtsasti parandada ka su üldist tervist, heaolu ja enesekindlust. Miks? Alati on hea tegutseda soojas päikesepaistes ja värskes õhus, lisaks on see suurepärane kogu  keha treening. Surfilaua juhtimine ja muidugi aeg-ajalt vees pladistamine on suurepärane südame ja veresoonkonna treening, mis tugevdab nii südant kui ka selja-, õla- ja käelihaseid. Lisaks tugevdab surfilaual seismine ja tasakaalu hoidmine ka peaaegu kõiki alakeha lihaseid. Pole sugugi paha…

3: Surfamine aitab kaalus alla võtta

Surfamine mitte ainult ei tugevda lihaseid, vaid aitab põletada ka päris hea hulga kaloreid. Kui arvad, et surfamine on lihtne, eksid sa väga. Kujutle hetkeks lainesse sõitmist, seejärel surfilaual püsti hüppamist ja siis pidevalt õige tasakaalu otsimist ja hoidmist, et seista laual, kui sõidad tohutu laine harjal. Põletatud kalorid? 500–800 kalorit tunnis, sõltuvalt tegevuse intensiivsusest ja sinu üldisest vormist.

4: Suurepärane tasakaaluharjutus

Tasakaal on keeruline asi – mõni on juba sünnist saati hea tasakaalutunnetusega, mõni jälle kahjuks ei ole. Tasakaalu saab aga lihtsasti parandada ja arendada ja arva, mis – surfamine on selleks just õige harjutus. Kui sa surfamisest midagi tead, siis on sulle ilmselt selge, et suuremalt jaolt on see seotud tasakaalu hoidmise ja seismisega küllalt väikesel laual, samal ajal kui tohutud lained sind kalda poole kannavad, ning lisaks tuleb laual seista nii kaua, kui vähegi suudad. Tasakaalu harjutamiseks lihtsalt suurpärane!

5: Suurepärane stressimaandaja

Surfamine on teada tuntud stressi- ja pingemaandaja, nii et väga nõudlikul ja vastutusrikkal töökohal töötavad inimesed lähevad sageli surfama just selleks, et pead tuulutada ja mõtteid selgitada. Kujutle vaid, kui lõõgastav ja õnnestav on olla tuule ja lainetega üks, jalge all vaid väike lauake. Tõeliselt värskendav, ausõna!

6: See on eriline

Tänapäeval võib igaüks oma hobiga tegeleda: maastikurattaga sõita, iga päev tööle rulatada või veeta nädalavahetused tennist või sulgpalli mängides. Surfamine garanteerib sulle vaimustava elamuse, mis paneb sind end tõeliselt erilisena tundma. Muidugi ei saa mainimata jätta ka seda, et saad sellega väikest viisi hoobelda… samahästi kui kõigi oma tuttavate ees.

7: Surfamine annab adrenaliinilaksu

Olgem ausad – elu on vahest täitsa igav. Igal hommikul samal ajal üles, tööle ja kaheksa tundi või kauem arvutiekraani ees, siis tagasi koju tavalisi igapäevatoimetusi tegema, kuni viimaks räntsatad teleka ette diivanile ja jääd tukkuma. Kõlab ju tuttavalt? Proovi surfamist – see annab sulle enneolematu adrenaliinilaksu ja paneb su tundma, et elad, oled värske ja valmis rinda pistma kõigega, mis elu kaasa toob.

8: See on suurepärane võimalus lõpuks maailma näha

Surfamine on peaaegu universaalne ja üleilmne. See ei ole populaarne mitte ainult Hawaiil, kust see spordiala pärit on, vaid ka peaaegu kõigis maailma teistes piirkondades, millel on ühendus merega. Internet on täis lugusid suurepärastest surfikohtadest Austraalias, Lõuna-Ameerikas ja Aafrikas – haara võimalusest, koge kõiki surfamise imesid ja vaata samal ajal maailma. Mis võiks olla veel parem?