Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

Järjekordne magamata öö?

Tegelikult pole sel vahet, kas sa läksid hilja voodisse või jäid pikalt üles ootamatute sündmuste või kohustuste tõttu - mõlemal juhul ootab sind ees raske päev. Kuid me saame sind aidata: siin on 7 tõhusat nippi, mis aitavad sind pärast magamata ööd ...

#1: Kofeiinidoos hommikul

Liiga palju kohvi pole hea sinu tervisele, aga kui sa ei suuda normaalselt tegutseda pärast rasket ööd, siis üks või kaks tassitäit ergutavat kohvi aitab sul ellu jääda. Kui sa veel ei teadnud, siis kohvis sisalduv kofeiin stimuleerib kortisooli hormooni tootmist ning kortisool muudab meid erksaks. Sa võid kohvi asendada ka rohelise teega, mis tavaliselt sisaldab vähem kofeiini, kuid mõjub samamoodi. Me võime seda ise kinnitada ...

#2: Mine välja, ole aktiivne

Sinu hommikuse kofeiinidoosi mõju hakkab paari tunni pärast kaduma, mis on sinu jaoks ka parim aeg õue minna ja olla värske õhu käes aktiivne. Sinu keha ja vaim karjuvad tõenäoliselt „Ei!“, kuid hoolimata väsimusest on tegutsemine just see, mida sa tegelikult vajad. Jalutuskäik päikese käes stimuleerib D-vitamiini tootmist sinu kehas (ja D-vitamiin on looduslik virguti). Aga mis saab siis, kui sajab vihma? Siis tee sporti siseruumides, kuna füüsiline tegevus tõstab endorfiini taset sinu kehas, parandades sel viisil ka sinu tuju.

#3: Hoia pärastlõunal eemale kohvist ja magusast

Sul võib tekkida kiusatus ergutada end järgmise kohviga tund või kaks pärast lõunast tegevust (või võtta paar ampsu magusat suhkrutaseme tõstmiseks), kuid ära tee seda! See võib anda sulle kiire energiasööstu, kuid muudab sind hiljem veelgi väsinumaks ning suurendab järgmise magamata öö tõenäosust.

#4: Tee kiire uinak

Tõenäoliselt pead sa töötama terve järgmise päeva, kuid sul peaks ikkagi olema võimalik mahutada sinna sisse üks lühike uinak, kui keegi ei vaata. Poolteist tundi lõunaund oleks parim (kuna tegemist on ühe terve unestükliga), aga kui sa ei saa seda endale lubada, siis tee vähemalt 15-30 minutine uinak. Väldi 30-60 minuti pikkust uinakut, kuna see teeb su uimaseks, pahuraks ja tujukaks. Millal on parim aeg kiireks uinakuks? Pärast kella 1 või 2 päeval, kuna siis väsivad su keha ja vaim tavaliselt loomulikult.

#5: Joo palju vett

Vesi aitab su kehal funktsioneerida optimaalsel tasemel ja värskendada sind neil hetkedel, kui sa kõige enam oled väsinud. Jahe vesi on parim valik - liiga soe vesi muudab sind uniseks ja liiga külm vesi sunnib su keha kasutama veelgi enam energiat, et hoida end soojana. Sa tead, et: 8 klaasi vett on päevas miinimum ja kuna sa jääd töö juure tõenäoliselt vähemalt pooleks ärkveloleku ajaks, siis joo vähemalt 4 täisklaasi vett ...

#6: Keskendu olulistele asjadele ja jäta ülejäänu homseks

Hoolimata sellest, et kasutad kõiki eelnimetatud erguteid, siis mitte mingil juhul ei suuda sa töötada oma maksimaalsel tasemel. Niisiis keskendu asjadele, mis peavad tehtud saama ja jäta ülejäänu järgmiseks päevaks. Loomulikult  on homme sul palju rohkem tööd, kuid loodetavasti magad sa täna paremini, nii et sa saad hakkama!

#7: Mine magama tavalisel ajal

Sul võib olla kiusatus minna magama varakult pärast rasket päeva (ja isegi sellele eelnenud rasket ööd), kuid on suur tõenäosus, et sa ei suuda uinuda, kuna su keha on harjunud teatud rütmiga. Oota ära oma tavaline magamaminekuaeg ja veendu, et su magamistuba aitab lõõgastuda (ja ei stimuleeri sind rohkem). See tähendab ei telekale, arvutitele ja mobiiltelefonidele. Aga seks? Loomulikult võid seksida, kuna see aitab sul pärast magada nagu nott.