VALI KATEGOORIA
Meie poed
Club 5 *
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Kõige sagedasemad küsimused madratsite kohta

Mis puutub madratsi ostu, oleme kõik pisut segaduses, kuigi see on ju asi, mida me kõik iga päev kasutame. Aga täpselt sinu harjumustele ja vajadustele vastavat liiki madratsi valimine on tähtsam, kui oskad arvata. Lõpuks veedame me ju peaaegu kolmandiku oma elust voodis ja seega puutume valitud madratsiga väga lähedalt kokku suure osa oma elust. Kui oled tüdinud ärkamast kange kaela ja valutava seljaga ning väsinumalt, kui sa olid magama heites, siis on ehk aeg lõpuks uus madrats soetada. See on lihtne, kui tead kõiki õigeid vastuseid.

Küsimus: kui tihti ma peaksin madratsit vahetama?

Vastus: kas sul on uneprobleeme? Kas ärkad väsinult ja unisemalt, kui sa olid magama heites? Kas sul on hommikuti kael kange ja selg valutab? Kas köhid ja aevastad öösel tihti? Sellisel juhul on võib-olla ammu aeg madratsit vahetada!
Madratsi keskmine eluiga on umbes 8–10 aastat. Seega, kui ostsid oma praeguse madratsi üle kaheksa aasta tagasi, siis on kindlasti aeg see uuega asendada. Kui sa usud, et su madrats suudab edukalt oma tööd teha kauem kui kümme aastat, võib lihtne arvutus sind ümber veenda. Kui veedad iga päev oma voodis kaheksa tundi (aga tõenäoliselt rohkem, kui lisad unetundidele ka lugemise, teleri vaatamise, haigena puhkamise jne), siis oled aastas umbes 3000 tundi oma voodis. See tähendab, et kümne aasta jooksul kasutad oma madratsit umbes 30 000 tundi. Kas kahtled veel, et peaksid selle asendama?

Küsimus: millest ma tean, et on aeg madratsit vahetada?

Vastus: madratsi 8–10 aastane eluiga on heaks orientiiriks, aga vahel tuleks madratsit sagedamini vahetada. Isegi kui su madrats ei ole veel nii vana, aga sul esineb erinevaid magamisega seotud probleeme, siis võib uus madrats olla päris hea mõte. Hea madrats võib muidugi olla üsna kallis, aga võib-olla ei peaks su une kvaliteet olema asi, millelt säästa. Kui sa ei tunne end oma voodis mugavalt, ei ärka värskelt ja puhanult või tunned ärgates valu, siis on ehk aeg oma tervisesse investeerida.
Võrdle seda oma une kvaliteediga teistes voodites – see on ka hea nipp, mis aitab otsustada, kas peaksid madratsit vahetama. Kui magad palju paremini hotellis, sõbra juures või isegi oma diivanil, siis on su madratsil kindlasti midagi viga.
Proovi oma madrats üle vaadata. Kas see on muhklik ja vedrud on nähtaval? Kas vajud alati sügavasse lohku, kui magama lähed? Kas madrats näeb välja vana, kulunud ja ebatasane? Kas kehakontuurid on selgelt näha? Kõik need näitavad, et vajad kindlasti uut madratsit!

Küsimus: kui palju peaks madrats maksma?

Vastus: oleneb sellest, kui palju saad endale lubada. Pealegi ei taga hind alati kvaliteeti, aga kui ostad lähimast supermarketist kõige odavama madratsi, siis võid olla kindel, et see ei paranda eriti su une kvaliteeti ja see ei pea ka kuigi kaua vastu.
Sinu une kvaliteet võib märgatavalt su elukvaliteeti parandada või halvendada ning su madrats mõjutab seda väga suurel määral. Kui tähtis on hea uni sinu jaoks? Kuivõrd ebameeldiv on sinu jaoks kaela- ja seljavalu? Kui tähtsaks sa pead oma heaolu? Kas oled kunagi mõelnud, kuivõrd parem võiks su karjäär ja pereelu olla, kui sa ei oleks kogu aeg väsinud? Kui asju õige nurga alt vaagida, siis ehk ei tundugi nii jabur oma madratsile veidi rohkem kulutada. Osta parim madrats, mida võid endale lubada – sa ei kahetse!

Küsimus: kuidas peaksin madratsit valima?

Vastus: esiteks ära kiirusta. Madrats jääb tõenäoliselt üsna kauaks sinuga, seepärast ära vali kohe esimest, mida näed. Tõenäoliselt oleks kõige parem varuda üks päev, minna spetsiaalsesse madratsipoodi ja neid proovida. Pane midagi mugavat selga ja heida pikali madratsile, mis tundub sulle parim valik. Ära häbene – heida pikali ja lesi seal veidi aega. See on ainus viis tõeliselt proovida, kas see on sinu jaoks õige valik.
Kas ostad madratsit endale ja oma elukaaslasele? Siis oleks parem, kui lähete koos poodi ja proovite mõlemad kõiki voodeid, sest mõned madratsid võivad tunduda hoopis teistsugused, kui neil lamab kaks inimest. Varu aega ja mõtle oma valik läbi – see võib su elu väga palju mõjutada!