Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

Reisimehe esmaabikomplekt

Terve aasta ootame kärsitult suvepuhkust ja seepärast tuleb teha kõik, et miski seda ära ei rikuks. Kotis peab olema ruumi ka esmaabikomplektile.

Terve aasta ootame kärsitult suvepuhkust ja seepärast tuleb teha kõik, et miski seda ära ei rikuks. Kotis peab olema ruumi ka esmaabikomplektile.

Reisimehe esmaabikomplekti sisu sõltub teatud määral inimese tervislikust seisundist ja reisi sihtkohast, aga isegi siis, kui oled terve ja heas vormis ja arvad, et seal, kuhu sa lähed, on apteeke küll ja küll, võta ikkagi kaasa mõned põhiravimid, et esmastest süptomitest jagu saada.

Ebameeldivused võivad aga juhtuda millal tahes, ka siis, kui kõik apteegid on suletud. Pealegi võib paljudes paikades juhtuda, et te apteekriga ei saa üksteisest täpselt aru, kuid seda probleemi saab kõige lihtsamini lahendada, kui näitad apteekrile on rohtu.

Mida tuleks puhkusele kaasa võtta?

Oma tavalised ravimid

Ära unusta ravimeid, mida pead korrapäraselt võtma, alates rasestumisvastastest tablettidest kuni insuliinini. Kontrolli üle, kas varud on ikka piisavad, ja suurenda neid igaks juhuks, sest võib juhtuda, et jääd reisile kauemaks. Välismaal ei saa üldjuhul retseptiravimit osta (kui tegemist pole just ELi liikmesriigiga) ja sellist ravimit, mida sul vaja, ei pruugi seal üldse ollagi. Alati võta kaasa ka ravim, mida tarvitad oma korduvate terviseprobleemide korral. Kui põed nt sageli kõrvapõletikku, tuleks võtta kaasa sobiv ravim.

Iiveldusvastased ravimid

Autos, bussis või lennukis kimbutab mõnda inimest nn merehaigus. Seepärast tuleks meeles pidada enne reisi iiveldusevastane tablett sisse võtta. Vahest oleks mõistlik võtta tablett ka siis, kui sul sellist probleemi pole, aga lähed näiteks pikemale reisile kui tavaliselt. Kui arvad, et sul võib süda sõidu ajal pahaks minna, soovitame istuda näoga sõidusuunas ja aknast välja vaadata.

Iiveldusevastased tabletid kuluvad ära ka siis, kui plaanid laevareisi.Isegi kui sul on vastupidav sisikond, võib juhtuda, et meri muutub tormiseks ja sa jääd merehaigeks.

Valuvaigistid, palavikualandajad ja kraadiklaas

Palavik võib tõusta ka siis, kui oled kaua kuuma käes olnud. Valu võib üllatada aga igal ajal. Ettearvamatud asjaolud, mis võivad reisil ette tulla, muudavad rohud, mida saab võtta ilma veeta (kommilaadsed, pastillid), tõeliselt mugavaks.

Teine võimalus on hingata sisse pulbrilisi ravimeid, kuna need hakkavad palju kiiremini mõjuma. Kui sul on palavik, ära mine päikese kätte, ära suple, kuid joo piisavalt vett. Kui palavik ei alane kolme päeva jooksul, mine arsti juurde.

Allergiaravimid

Kaugetes paikades võib kergesti allergia tekkida nt putukahammustusest, millega su organism ei ole harjunud. Samuti on muutunud väga tavaliseks päikeseallergia. Allergia võib tekkida isegi siis, kui sa pole kunagi varem millegi suhtes allergiline olnud. Leevenda kerget löövet spetsiaalsete salvidega ja allergia korral, mis haarab suuremaid alasid kehapinnast, võta spetsiaalseid tablette. Kui sul tekib igal aastal päikeseallergia, hakka juba ennetavalt tablette võtma. Kui putukahammustuse kohal tekib põletik ja sa tunned peapööritust ja hingata on raske, otsi viivitamata arstiabi.

Ravimid, mis leevendavad külmetuse sümptomeid, ja taskurätid

Pidevalt konditsioneeritud õhu ja kuuma päikese vahel liikudes võib kergesti külmetuda. Seepärast osta ravimeid, mis vaigistavad kurguvalu ja ravivad nohu. Kui kurk valutab kõvasti, vali kohaliku valuvaigistava toimeainega pastillid.

Abi kõhuhädade korral

Puhkuse ajal sööme tihti ebatervislikult ja ebakorrapäraselt. Kuna me puhkuse ajal enamasti ei söö kodus tehtud toitu, võivad sellest tekkida kõhuhädad. Kui võtad kõrvetiste- ja kõhuvaluvastase tableti, vähendad sellega maohappe liigset nõritumist ja tunned end kohe paremini.

Kõhukulahtisuse ja kõhukinnisuse ravimid

Võõras toit või ebahügieenilites tingimustes valmistatud toit tekitab kiiresti kõhulahtisuse. Sellest vabaned piimhappebaktereid sisaldava toidulisandi abil või aktiivsöe ja rehüdreeriva pulbri abil, mis asendab kaotatud elektrolüüdid. Joo palju vedelikku ja hoidu rasvasest ja magusast toidust ning piimatoodetest. Kui kõhulahtisus kestab üle kahe päeva, mine arsti juurde.

Ebatervislik toit ja ka ebamugavustunne võõra tualettruumi kasutamisel võivad põhjustada seedehäireid. Võta kaasa ravim seedhäirete vastu.

Päikesepõletust leevendavad tooted

Kui sa ei kasutanud piisavalt kõrge kaitsefaktoriga päevituskreemi või ei teinud seda küllalt sageli ja said päikesepõletuse, määri kahjustatud nahale õhuke kiht päikesepõletusevastast kreemi või salvi. Kui tekivad villid, mine arsti juurde.

Kaitse sääskede eest ja tooted, mis leevendavad sääsehammustuse mõju

Võib otsustada kas loodusliku tõrjevahendi või sünteetilise vahendi, salvi või pihusti kasuks. Igal juhul ära lase lakkamatul sügelusel oma puhkust rikkuda. Siseruumides kasuta seadet, mille saab elektrivõrku ühendada; selle mahe valgus meelitab sääski ligi ja tapab nad. Kuna aga ükski toode ei paku 100-protsendilist kaitset, kasuta sügelust vähendavat geeli, kui sääsed on jaole saanud.

Tooted kriimustuste ja väikeste haavade eest hoolitsemiseks

Reisides väikeste lastega, peab desinfitseerimisvahend kindlasti kaasas olema (desinfitseerivad salvrätid on väga käepärased). Haavade kiiremaks paranemiseks kasuta haavasalvi. Igaks juhuks võta kaasa ka vett hülgavad lapikesed ja steriilne side.

Salv valutavatele ja paistes jalgadele

Kui on plaanis palju kõndida, tuleb kaasa võtta vahend jalgade õhtuseks lõdvestamiseks valu ja paistetust leevendava salvi näol. Kõigepealt pese jalad jaheda veega ja seejärel masseeri pehmendava vahendiga, mis võiks sisaldada põletikuvastase toimega looduslikke koostisaineid.

Silmatilgad

Isegi siis, kui sa tavaliselt silmatilku ei kasuta, võib neist abi olla, kui liiva või vett silma satub, kui on tuulisem ja oled rohkem päikese käes kui tavaliselt.

Käte desinfitseerija

Hoia mugavat käte desinfitseerija kotis käepärast. See kulub vägagi ära, kui ümbrus pole just kuigi hügieeniline.

Multivitamiinid või C-vitamiini tabletid

Koha- ja päevakava muutus, mis üldiselt tundub ju väga mõnus, on organismile siiski stressitekitav ja seepärast tuleks reisi ajal oma immuunsüsteemi turgutada.

Ravimid põiepõletiku puhuks

Kuna naiste kuseteed on lühemad kui meestel, võivad naised kergemini põiepõletiku saada. Seda saab aga ise ravida, kui märkad sümptomeid varakult. Iseäranis siis, kui põed põiepõletikku sageli, on mõistlik sellele enne reisi mõtelda, eriti kui plaanid palju ujuda.

Apteeker soovitab sobivaid ravimeid ja mõnes apteegis on müügil isegi reisikomplektid: kott põhiliste reisil vajalike esmaabivahenditega.

Kui võtad ravimeid või kasutad meditsiinivahendeid (nt süstlad), mis võivad piiril kahtlust äratada, palu arstil nende kohta tõend kirjutada, muidu võib tekkida tarbetuid komplikatsioone.

Ravimite õige hoidmine resil

Ravimid peaksid olema koos kasutusjuhendiga originaalpakendis. Hoia neid spetsiaalses külmakotis või mähi alumiiniumfooliumi ja pane kotti, kus need ei saa valgust ega niiskust. Ravimeid hoia alati käsipagasis, aga kui lendad lennukiga, selgita välja, kas see on üldse võimalik.

Reisimehe esmaabikomplekt peab sisaldama järgmist:

·         palavikualandajad ja valuvaigistid,

·         histamiin (putukahammustused, toit, päike),

·         ravimid kõhulahtisuse korral seedekulgla probleemide leevendamiseks (probiootikud),

·         suukaudne rehüdreeriv vahend kaotatud elektrolüütide ja vedeliku asendamiseks,

·         kreem putukahammustuste puhuks,

·         ravim väga vürtsikast toidust põhjustatud maohädade leevendamiseks.