Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Proovi

Unusta uusaastalubadused – sügislubadused on moes

Kindlasti oled kuulnud uusaastalubadustest ning tõenäoliselt oled neid ka ise nii mõnigi kord andnud, kuid lõpuks neist mitte eriti edukalt kinni pidanud. Aasta algus on tegelikult lubadusteks halb aeg, sest sel ajal on palju piiranguid, näiteks kehv ilm, rahapuudus (kingituste ostmise tõttu) ning säärasest verstapostist möödumisega kaasnevad pinged.

Miks mitte proovida anda sel aastal sügislubadusi?

Sügislubadustel on mitmeid eeliseid, mis aitavad sul seatud eesmärke palju kergemini saavutada. Esimene eelis seisneb selles, et tavaliselt on meil sügise algul palju energiat, sest me oleme endiselt täis suvetundeid, mil nautisime puhkust, sooja päikest, värsket õhku ning pere ja sõprade seltsi.

Sügis on üleüldiselt väga positiivne aastaaeg: päevad ei ole veel väga lühikesed, päike on sage külaline ning vajalikud muudatused on täiuslikud abimehed, mis aitavad pikalt kestvad ja külmad talveilmad üle elada.

Kas oled juba aru saanud, kui suurepäraselt sügis lubadusteks sobib? Kui sa vajad veidi inspiratsiooni, oleme valmis pannud mõned soovitused, mis võivad sinu elukvaliteeti oluliselt parandada!

Naudi loodust

Miski pole nii lõõgastav kui üks hea pikk jalutuskäik looduses – kui see pole juba osa sinu päevaplaanist, siis nüüd on aeg seda muuta! Aja veetmine looduses on suurepärane vaba aja tegevus, lisaks ka hea investeering sinu enda tulevikku.

Looduses veedetud aeg on kombinatsioon lõõgastavast ja füüsilisest tegevusest, mis võib su elukvaliteeti oluliselt parandada. Kui vaba aja veetmine õues saab osaks sinu elust, märkad peagi, et tuled stressiga palju paremini toime ning tunned end üldse palju paremini.

Pühenda endale aega

Tihe graafik ja kiire elutempo on probleemid, mida tänapäeval enam peaaegu ei saagi vältida, kuid kui see sul õnnestub, parandad oma elukvaliteeti, mis mõjub hästi su tervisele ja enesetundele.

Tegelikult ei ole tähtis, kui kiire su igapäevane elu on – leia iga päev paar tundi ainult iseenda jaoks. Kasuta seda aega, et teha asju, mis sind õnnelikuks teevad – füüsiline trenn, sõpradega jutustamine, lugemine või lihtsalt unistamine.

Aita kellegi elu paremaks muuta

Kas tunned tihti piinlikkust, et sul lihtsalt pole aega heategevuseks? On tõsi, et meie maailm muutub üha julmemaks ning tihti satuvad juhtivatele kohtadele just kõige egoistlikumad inimesed, kui aga rohkem inimesi valiks oma elus teistsuguse tee, elaksime peagi palju meeldivamas keskkonnas.

Kõige tõhusam viis võtta osa heategevusest on liituda heategevusorganisatsiooniga. Kui sul ei ole selleks vajalikku aega või raha, võid proovida ka teisi variante. Aita oma vanaldasel naabril poekotte tassida, paku kotitäit toitu oma tänavas elavale vaesele perele või aita kedagi enda lähedal. Nii aitad seda inimest ja samas parendad oluliselt ka iseenda elu.

Hoidu negatiivsetest inimestest

Igaühel meist on perekonnas või sõprade hulgas see üks inimene, kellel on tõeliselt eriline võime – ta imeb meid energiast, optimismist ning elujõust tühjaks. Sa ei vaja selliseid inimesi oma ellu. Elu on niigi täis probleeme – miks peaksid seda negatiivse ellusuhtumisega veelgi raskemaks muutma?

Muidugi ei saa kogu aeg kõiki negatiivseid inimesi vältida, sest nad on ehk osa meie perekonnast, tööst või on need vanad sõbrad, kes aastatega suure muutuse on läbi teinud. Ükskõik kes nad ka poleks – ära tunne end kehvasti, kui nendega üha vähem aega veedad. Sul on õigus elada oma elu positiivselt ja enesekindlalt.

Loobu ühest halvast harjumusest

Kas sa oled suitsetaja? Kas sa ei tee kunagi trenni? Kas sa närid küüsi? Kas sa jood liiga palju alkoholi? Kas sa sööd ebatervislikult? Kõik need on väga halvad harjumused, mis ei muuda meie elu paremaks, seega peaksid ehk vaevaks võtma ning need oma elust kõrvale heitma.

Ära pinguta üle – kui kõiki halbu harjumusi korraga maha proovid jätta, ei saada sind arvatavasti edu ja sa kaotad motivatsiooni edaspidi midagi sarnast proovida. Alusta ühest halvast harjumusest ning kui see on sinu elust kõrvale heidetud, on sul kergem teistega hakkama saada.

Hakka regulaarselt trenni tegema

Sa võid arvata, et trenn tähendab tõelist piina – ning esimestel nädalatel on see kindlasti nii, kuid peagi taipad, kui väga sa trenni tegemist naudid ning kui palju see sinu igapäevast elu paremaks muudab.

Nagu tihtipeale elus üldse, pead ka siin alguses veidi kannatlik olema, kuid trennitegemise esimesed tulemused on kindlasti kõiki sinu jõupingutusi väärt. See võib olla just see, mis sinu elust puudu on, ilma et sa seda isegi teaksid. Võta see otsus vastu, ela paar esimest nädalat üle ning naudi oma uut elu.

Söö kvaliteetset toitu

Kas sööd tihti ebatervislikku toitu?  Kas sulle meeldib kommi süüa? Kas oled sage külaline kiirtoidurestoranides? Mõõdukas kogus ebatervislikku toitu kindlasti ei tapa sind, aga kui sa ei pööra tervislikule toitumisele piisavalt tähelepanu, tunned peagi selle ebatervisliku elustiili tagajärgi.

Asi pole ainult selles, et kehvad söömisharjumused su kehale liiga teevad – selle negatiivne mõju avaldub ka mujal. Tervislik ja tasakaalustatud toitumine parandab enesetunnet, annab sulle rohkem energiat, leevendab stressi ja parandab figuuri. Kõik see muudab su elukvaliteeti kindlasti paremaks. Kas arvad ikka veel, et asi pole proovimist väärt?