Club 5 *
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Sinu ostukorvis ei ole tooteid

Dormeo madratsid A kuni Z: väljendite sõnastik

Kas oled meie kodulehel märganud mõnda väljendit ning ei tea väga täpselt selle tähendust? Panime Sulle kokku vähekasutatud väljenditega sõnastiku, mis aitab toodetest paremini aru saada ning endale sobiva toote valida.

Allergeen

Allergeen on mikroskoopiline ja väike osake, mis siseneb organismi ja ärritab immuunsüsteemi. Allergeenid võivad olla nii looduslikult toodetud kui ka osa keemilisest ainest. Kõige tuntumad looduslikud allergeenid on tolm, õietolm ja tolmulestad.

Aloe vera

Aloe vera on hämmastav taim, mis mõjub kehale rahustavalt. Aloe veral on antiallergilised ja antibakteriaalsed omadused ja taim hävitab seeni ning leevendab põletikke. Lisaks stimuleerib see immuunsüsteemi funktsioneerimist, parandab haavu, aeglustab vananemisprotsessi ja kortsude tekkimist ning julgustab nahka regenereerima.

Anatoomiline

Anatoomilised madratsid ja padjad tagavad mugavuse ja on liigeste ning lihaste vastu sõbralikud. Kõrge tasemega anatoomiline madrats ja padi tähendab seda, et need esemed kohanduvad täielikult Teie kehakujuga.

Antiallergiline silikonmaterjal

See on vatti meenutava materjali õhuke kiht. Enamus Dormeo toodetest koosnevad sellest materjalist, kuna see kaitseb nii mustuse kui ka tolmulestade eest.

Bambus

Bambus on tsellulooskiud, mis koosneb 100% bambuse tüvedest. Bambuskiud on ökoloogiliselt puhas materjal, puuvillast pehmem ja sünteetilistest kiududest tugevam. Suvekuudel aitavad need kiud nahka jahutada, hoiavad madratsit kuivana ning eemaldavad ebameeldivad lõhnad. Jahedatel päevadel hoiab bambus aga soojas ja ei lase kehatemperatuuril langeda.

Bio vahtmaterjal

Bio vahtmaterjalil on samad omadused, mis tavapärasel vahtmaterjalil - pehme, mugav ja kohandub täielikult kehaga. Bio vahtmaterjal on aga loodussõbralikum, kuna 30% sünteetilisest kangast on asendatud kastoorõliga. See on meie panus looduskaitsele. Madratsil on antibakteriaalsed omadused.

Süsinikkiud

Süsinikkiud on äärmiselt vastupidavad ja need kiud vabastavad elektrilaengu. Süsinikkiudusid on võimalik leida madratsikatetes ning neid kasutataksegi elektrilaengu eemaldamiseks.

Kašmiir

Kašmiir on kõrgkvaliteetne vill, mida saadakse kašmiirkitse karvade harjamisest. Tulemuseks on siidine ja pehme lõng, mis on kerge ning soe. Kašmiiri kasutatakse kõrgkvaliteetsete riiete, tekkide ja patjade valmistamisel.

Rakustruktuur

Ecocell, mis on üks kõige tähtsamaid materjale Dormeo tööstuses, koosneb mikroskoopiliselt väikestest rakkudes (sarnased stüroporile). Rakud on suunatud kõikidesse suundadesse (3-mõõtmeline asend), mis võimaldab õhuvoolu liikumise ning niiskuse eemaldumise. Nii püsib madrats kuivana ja mugavana.

Der P-1

Der P-1 on ühe allergeeni tehniline termin. See allergeen esineb tihti madratsites, tekkides, patjades, mööbliesemetes, vaipades ja ka kardinates. Seda allergeeni tekitavad tolmulestad, mis pesitsevad kaitseta olevates madratsites ja teistes piirkondades. Selle ekskretsioon ja jäägid muutuvad lõpuks nähtamatuks tolmuks, mis tekitab aga allergilist reaktsiooni allergiate või astma all kannatajate seas ning seega segab magamist. Üks kaitseta olev madrats on 10 miljonitele tolmulestadele koduks ja just seetõttu ongi oluline kaitsta allergiate või astma all kannatajaid ning lapsi.

Tolmulestad

Tolmulestad on väikesed arahniidid (0,1 kuni 0,5 mm suurused), mis ei ole silmaga nähtavad. Neile meeldib madratsites, mööbliesemetes, patjades, pehmetes mänguasjades, sulgtekkides ja kardinates pesitseda. Seega meeldib tolmulestadele pesitseda seal, kus on piisavalt toitu, niiskust ja peidukohti. Tolmulestad on kahjulikud inimestele, kes kannatavad kas allergiate või astma all. Tolmulestade ekskretsioon tekitab silmadest vee jooksmist, nina kinni minemist, aevastamist ja köhimist.

Ecocell

Ecocell on kaasaegne, sünteetiline ja elastne materjal. Ecocell paistab silma oma jäikuse, suurepärase kohandumisvõime ja ventilatsiooniga. See kaitseb Sind allergiate eest. See on hügieeniline, kerge ja taaskasutatavuse tõttu ka loodussõbralik.

Ecogreen

Ecogreen on materjal, mis disainiti keskkonna kaitsele mõeldes. Ecogreeni eesmärk on vähendada sünteetiliste materjalide kasutamist. Selle alus on Ecocell, mis on vastupidav, kerge, elastne, hingav ja kaasaegne ning pakub kehale suurepärast tuge. Ecocell on tavaliselt valmistatud vaid sünteetilistest materjalidest. Ecogreenis on aga ökoloogilisi omadusi parandatud ning 30% sünteetilistest materjalidest on asendatud kastoorõliga. Seega on madrats loodussõbralik ja antibakteriaalne.

Florentine õmblus

Florentine õmblust on kasutatud kõikidel Dormeo toodetel, mis aitab paremale vastupidavusele ja pikemale elueale kaasa. Florentine õmblus on siksakiline ja nii aitab pikendada madratsi eluiga.

LGA sertifikaat

LGA sertifikaat garanteerib selle, et Dormeo voodirestid on kõrgkvaliteetsed ning ohutud. Iga-aastane inspektsioon tagab toodete regulaarse kontrolli.

Vahtmaterjal

Vahtmaterjal on innovatiivne, mis töötati algselt välja NASA poolt selleks, et aidata kosmonautidel säilitada tasakaal lennu ajal. Üsna varsti hakati seda materjali kasutama ka madratsite tööstuses. Vahtmaterjal kohandub kehatemperatuuriga, hoiab õrnalt pead, õlgu ja kaela ning eemaldab surve valulikest piirkondadest.

Vahtmaterjalil olevad rakud on iga vajutusega täielikult alla surutud. Kui tõusete üles ja surve on kadunud, taastab vaht aeglaselt oma originaaloleku. See annabki materjalile terapeutilised omadused.

Merino

Merino on globaalselt kõige olulisem lambavilla liik, kuna on äärmiselt pehme ja vastupidav. Merino villa kasutasid algselt vaid sportlased, kuid varsti leidis vill endale tee ka moemaailma ja meie magamistubadesse. Merino suurepäraselt reguleerib kehatemperatuuri, hoiab keha soojas ja eemaldab oma imavusoskusega kogu niiskuse. Merino villal on antibakteriaalsed omadused, mis aga eemaldavad ebameeldivad lõhnad. Merino on suurepärane Teie madratsi, sulgteki ja padja jaoks, sest garanteerib rahuliku ning sügava une.

Mitmetsooniline madrats

Mitmetsoonilisel madratsil on eriline struktuur, mis kohandub keha anatoomiliste omadustega. Mõned kehaosad on raskemad ja seega vajavad ka rohkem tuge. Madratsi keskkoht on teistest tsoonidest veidi jäigem, kuna selles piirkonnas keha puhkab. Teised tsoonid on aga veidi pehmemad. Madratsil on kokku kolm tsooni, mis kohanduvad täielikult kehakuju ja -kaaluga.

Negatiivsed ioonid

Negatiivsed ioonid on nähtamatud osakesed, mis leiduvad õhust ja millel on negatiivne elekrilaeng. Negatiivseid ioone leidub ka loodusest – metsadest, mere äärest, jõgedest, koskedest. Suletud ruumides on neid vähe ja lisaks vähendavad neid erinevad elektritooted. Elektritooted tekitavad positiivseid ioone, millel on meie heaolule negatiivne efekt. Nad põhjustavad väsimust ja peavalu, negatiivsed ioonid aitavad aga tõsta tuju ja omavad värskendavat mõju.

Ioniseerija poolt väljastatud negatiivsed ioonid eemaldavad positiivseid ioone (tolm, suits, elektromagneriline sudu). Nii on õhk palju puhtam ja hingamine ka kergem. Ioniseerija sobib suurepäraselt just inimestele, kes kannatavad allergiate all. Seadet on võimalik paigutada magamistubadesse, kus asub televiisor või kus suitsetamine on lubatud.

Ortopeediline

Ortopeediliste omadustega madrats pakub kõrgtasemelist tuge. Kõrge ortopeediline tase tähendab seda, et madrats on piisavalt jäik ja garanteerib suurepärast tuge seljale, õlgadele, puusadele ning päkkadele.

ÖKO-tex standard 100

Sertifikaat ÖKO-tex standard 100 on rahvusvaheline sertifikaat ja tekstiilidele mõeldud testimise süsteem. Sertifikaat tõestab, et tekstiil ei sisalda kahjulikke aineid, mis võivad tervisele kahjulikud olla.

Sertifikaat ÖKO-tex standard 100 tõestab, et Dormeo madratsid on ohutud ja sõbralikud nii looduse kui ka tervise vastu.

Resistat

Resistat kaitse neutraliseerib staatilise elektrilaengu. Resistat teeb seda spetsiaalsete süsinikkiudude abiga, kuna süsinik juhib elektrit. Need kiud neutraliseerivad staatilise elektrilaengu põrandal seisva objektiga, mis on ühendatud juhtmega.

Selle tulemuseks ei teki madratsis tolmulestasid. Seega aitab Resistat allergiaid ära hoida ja parandab heaolu.

Sanitized

Sanitized on rahvusvaheliselt tuntud protseduur, mida kasutatakse kangaste kaitsmiseks mikroorganismide eest. Sanitized ainega läbiimmutatud tekstiilid on kaitstud tolmulestade, bakterite ja seente eest. Lisaks on garanteeritud maksimaalne kaitse allergiate vastu

Sanitized märgiga olevad madratsid ja voodipesud garanteerivad parema ja kvaliteetsema une.

Softdream

Softdream kiud on tugevad sünteetilised kiud, mis ei lähe kortsu ega veni välja, kuivavad kiiresti ja ei lase seentel tekkida. Softdream kiudusid on lihtne pesta ja seepärast on neid kasutatud ka tekkides, patjades, rätikutes, hommikumantlites ja teistes sarnastes toodetes.

Soja

Sojakiud, mida kasutatakse mitmesugusteks otstarveteks, on leidnud oma tee ka tekstiilitööstusesse

Sojakiud, mida kasutatakse mitmesugusteks otstarveteks, on leidnud oma tee ka tekstiilitööstusesse. Sojakiudusid on võimalik saada spetsiaalse protsessi kaudu. Tulemuseks on pehme ja õrn riie, mis sarnaneb kašmiirile. Naha vastu on riie aga uskumatult pehme ja siidine.

Sojakiud sisaldavad väärtuslikke aminohappeid, mis esinevad ka inimeste organismides. Sojakiud koosnevad 45% proteiinist, millest omakorda 18% on aktiivsed mineraalid. Need mineraalid sisenevad naha kaudu organismi ja parandavad Sinu heaolu.

Sojakiud muudavad madratseid palju paremateks, sest: - madrats hingab (villast paremini), - madrats eemaldab niiskuse ja püsib soojana, - madratsil on antibakteriaalsed omadused, - madrats kuivab kiiresti.

Hõbe

Vaid mõned aastad tagasi ei kasutatud veel hõbekiudusid kosmeetikas, madratsites ega teistes sarnastes toodetes. Hõbekiudusid, mida tavaliselt kasutatakse ehete, müntide ja peeglite valmistamisel, hakati kasutama ka madratsite tootmisel. Miks?

Sest hõbekiududel on suurepärased omadused: - hõbekiududel on antibakteriaalsed omadused; hõbeioonid põimuvad bakterites leiduvate ensüümidega ja nii vähendavad nende paljunemist. - hõbekiud hoiavad ära ebameeldiva lõhna tekkimise - hõbekiud reguleerivad higistamist ja niiskuse tekkimist, - hõbekiud vabastavad staatilise elektrilaengu, - hõbekiud reguleerivad kehatemperatuuri ja hoiavad Su soojas

Hõbekiud, mida on võimalik leida Dormeo Silver ja Memory 2+12 Silver madratsites, on katetesse lõimitud viisil, mis aitavad säilitada nende häid omadusi ja olla pehmed. Katet on seega mõnus puudutada ja kate garanteerib hõbekiudude omaduste säilimist.

Wellsleep®

Wellsleep® mikrokiud on väga arenenud, kindlad, pehmed ja polüestrist palju paremad kiud. Wellsleep® mikrokiudusid nimetatakse kunstlikeks udusulgeteks, kuna nad sarnanevad udusulgedega väga. Wellsleep® mikrokiududel on väga palju positiivseid külgi ja kasutusalasid. Nad on äärmiselt pehmed, imavad niiskust ja on plekikindlad. Wellsleep® mikrokiud on antiallergilised ja seega sobivad allergiate ja astma all kannatajatele.

Wellsleep® Advanced

Wellsleep® Advanced mikrokiud on kunstlikud kiud, mis sarnanevad Wellsleep® mikrokiududega. Vahe on aga selles, et Wellsleep® Advanced mikrokiududel on struktuur, mis võimaldab õhutaskute tekkimist. Need taskud suurendavad volüümi ja pehmust. Wellsleep® Advanced mikrokiud on äärmiselt kerged, pehmed ja hästi õhutatud ning seega sobivad suurepäraselt patjadele ja tekkidele.